Primošten

Vše v jednom...

Popis výletu

Často se mě ptáte, kam vyrazit na pláž, kam na jídlo, kam na procházku, kam za krásnými výhledy. Na všechny tyto otázky může být jednoslovná odpověď: Primošten 🙂 Pokud jste v Primoštenu ještě něbyli, troufám si říct, že je Vaší povinností sem zajet 🙂 a ti, co tu byli, se sem musí vrátit chtě nechtě. Tak kouzelné městečko, které se svým kostelíkem sv. Jiří vykukuje z moře na malém poloostrově, si zamiluje každý.

Nejkrásnější období, kdy navštívit Primošten, je mimosezóna. Kavárny, obchůdky a pekárna zde zůstávají otevřené celoročně.

Pokud se sem ale vypravíte v létě, počítejte s velkým množstvím turistů. Primošten je díky svému historickému centru, křivolakým uličkám a nádherným dlouhým plážím s průzračnou vodou nejoblíbenějším místem Střední Dalmácie.

Po příjezdu do městečka doporučujeme zaparkovat ZDE

Odtud se můžete vydat nedalekou branou do starého města. Pokud to vezmete za branou doleva přes náměstíčko a dál podél moře, obejdete celý poloostrůvek po zpevněné cestičce cca za půl hodiny. Občas je cestička trochu do kopce, sem tam narazíte na nějaký schod, ale s kočárkem se to zvládnout dá. Stejně tak je to krásná procházka i s pejskem.

Až se vrátíte opět na náměstí u vstupní brány, nezapomeňte se vydat uličkou zpátky rovně mírně do kopce, zavede Vás ke kostelu Sveti Jure. Odtud jsou nádherné výhledy na okolní moře.

A kdybyste se chtěli v Primoštenu vykoupat, dáme Vám tip na krásnou pláž. V létě bohužel dost přelidněnou, ale jestli sem zavítáte třeba v květnu nebo v září, budete jak v ráji: Gradska plaža

Tak SRETAN PUT U PRIMOŠTEN 🙂