Nejkrásnější pláže

BEACH TIME :-)

O výletu

Délka výletu Neverending...

Popis výletu

Přijeli jste na týden, všichni natěšení na moře a přemýšlíte, kde bude nejhezčí koupání? Usnadním Vám to 🙂 Zde najdete tipy na ty nejkrásnější pláže v Žaboriči a okolí. Moře je v těchto místech křišťálově čisté všude, tak hurá do plavek!

Hlavní pláž Žaborič

Nejbližší pláž od našich apartmánů. Dlouhá cca 700m, s drobnými kamínky a mírným vstupem do vody. Najdete zde sice místa bez ježků, ale boty přesto doporučuji. Ideální pro všechny věkové kategorie, na paddleboard, v mimosezoně (tedy krom července a srpna) se zde mohou koupat i psi. Stín najdete pod velkými rákosovými slunečníky nebo pod palmami.

 

 

 

 

 

 

Písečná pláž Žaborič

Pozor pozor! O tomto skvostu málokdo ví, ale naše malé chorvatské městečko se může pochlubit krásnou mělkou písečnou pláží. Sice to není klasická karibská pláž s pískem na břehu, ale jakmile stoupnete do vody, je tam jen měkký píseček a desítky metrů voda po kolena 🙂 Moc doporučuji pro malé děti, ale i na různé vodní míčové hry! Pláž je „schovaná“ na konci Žaboriče, nedaleko od našich apartmánů. Abyste ji snadno našli, zde je MAPA.

 

 

 

 

Aqua Beach Žaborič

Další z pěkných pláží v Žaboriči, v letní sezoně je zde méně lidí než na hlavní pláži. Najdete tu příjemný plážový bárek Aqua nebo si můžete pronajmout lehátka. Přístup do vody je mírný, ale ve vodě se sem tam objevují kameny, doporučuji boty do vody.

 

 

 

 

 

„Mušličková pláž“

Nádherná, málo známá pláž v městečku Dolac posetá drobnými barevnými mušličkami. Přímo nad pláží je jedna z nejlepších místních restaurací Bila Lučica, která připravuje vždy čerstvé středomořské ryby a další speciality. Pejsci jsou na této pláži vítáni. Pokud byste si chtěli spojit koupání s procházkou, vede sem příjemná stezka podél moře od pláže Bilo, více se můžete dočíst v našich tipech na výlety ZDE.

 

 

 

Robinsonáda u Grebaštice

Opuštěná pláž s průzračně čistou vodou obklopená borovicovým lesem. Ideální pro ty, co hledají klid, pro pejsky, ale i pro nudisty 🙂 Nejlépe se sem dostanete lodí, možné to je ale i „po svých“. Dojeďte autem pár kilometrů do vedlejší vesnice Grebaštica, auto se pokuste zaparkovat ZDE. Odtud jděte pěšky až ke zdi Oštrica, kde musíte po pár schůdcích přelézt na druhou stranu zdi. Odtud už je to cca 5 minut chůze do klidné stinné zátoky. Občerstvení zde nenajdete, doporučuju vzít si s sebou zásoby pití a jídla.

 

 

Pláž v Primoštenu

Jedna z top pláží široko daleko. Ideální spojit koupání s procházkou po kouzelném centru Primoštenu a ochutnávkou místní vyhlášené zmrzliny. Více se dočtete v našich tipech na výlet ZDE. Návštěva této pláže je lepší mimo hlavní sezónu, v červenci a srpnu je tu (alespoň na můj vkus 🙂 příliš mnoho lidí.

 

 

 

 

Písečná pláž na ostrově Krapanj

Na závěr Vám prozradíme jeden utajený skvost na ostrově Krapanj 🙂 Pokud jste si mysleli, že v hlavní sezoně jsou všechny chorvatské pláže „hlava na hlavě“, je zrovna tato kouzelná pláž karibského typu jednou z mála výjimek. Jemný písek, mělká voda, tyrkysově modré moře a všude kolem naprostý klid. Jediné, co tu chybí, je stín, proto doporučuji vzít si s sebou slunečník. O tom, jak se dostat na ostrov Krapanj a co zde navštívit, se dočtete v našich tipech na výlet ZDE.